Шест патници и возачот повредени во автобус на ЈСП

Седум лица се повредени во автобус на ЈСП откако возачот нагло запрел.

Според информациите на МВР, инцидентот се случил вчера во 14.55 часот на улица Втора македонска бригада во Скопје кога возачот Ш.К.(45) нагло го запрел автобусот, марка „даф“, со скопски регистарски ознаки.

Со тешки телесни повреди се здобил Џ.Д.(59) од Скопје и бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Со телесни повреди се здобил возачот и А.И.(60), Т.В.(24), Љ.Б.(21), Е.И.(20) и Ќ.М.(58), сите од Скопје, по што Ќ.М. била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, а останатите четири патници биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

https://makfax.com.mk/

Visits: 130

Posted in Несреќи при работа.