Повреден работник од скопското село Мралино

Вчера во 12:07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплекс клиники „Мајка Тереза’’ со тешки телесни повреди бил донесен С.А.(54) од селото Мралино, Скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 11:30 часот, додека извршувал работни задачи во фирмата каде што бил вработен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР https://makfax.com.mk/crna-hronika

Views: 135

Posted in Несреќи при работа.