Млад работник од Велес тешко повреден при изградба на објект во Илинден

Вчера околу 20.20 часот во Полициско одделение Петровец било пријавено дека Н.Н.(28) од Велес се здобил со повреда на ногата додека извршувал работни задачи на објект во изградба во нас.Илинден.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Велес и бил известен трудов инспектор.

https://sitel.com.mk/mlad-rabotnik-od-veles-teshko-povreden-pri-izgradba-na-objekt-vo-ilinden?utm_source=daily.mk&utm_medium=daily.mk

Views: 119

Posted in Несреќи при работа.