Работник од Куманово донесен со повреди на Клиника

Вчера во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен А.Т.(56) од село Алинце, кумановско.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди додека извршувал работни задачи за приватна фирма во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

https://www.press24.mk/rabotnik-od-kumanovo-donesen-so-povredi-na-klinika

Views: 127

Posted in Несреќи при работа.