ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ДОДЕКА РАБОТЕЛ ВО ФАБРИКА ВО ПРОБИШТИП

На 27.11.2019 околу 09.40 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување на лекарска помош се јавил В.М.(46) од Пробиштип, кој се здобил со повреда при работа во фабрика во Пробиштип. Се преземааат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ДОДЕКА РАБОТЕЛ ВО ФАБРИКА ВО ПРОБИШТИП

Views: 151

Posted in Несреќи при работа.