Повреден работник донесен во Клиничката болница Штип

На 31.12.2019 во 08.45 часот во СВР Штип било пријавено дека во Клиничката болница Штип бил донесен Х.А.(43) од с.Бузалково, велешко, кој се повредил додека извршувал работни задачи на своето работно место во фирма во с.Сушево, штипско. По незгодата лицето е пренесено во Клиничка болница Штип каде му бил константирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Повреден работник донесен во Клиничката болница Штип | opserver.mk

Views: 101

Posted in Несреќи при работа.