Тешко повреден кавадарчанец додека работел во фабрика

На 17.01.2020 во 18:33 часот во СВР Велес било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен П.С.(53) од Кавадарци, кој се здобил со повреди при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци. Од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

За настанот е известен јавен обвинител и инспектор за повреда при работа.

ИЗВОР

Views: 122

Posted in Несреќи при работа.