Вработена во фабрика со тешки повреди однесена во Клинички центар

На 20.01.2020 во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена О.К.(50) од Скопје, вработена во фабрика.

Таа се здобила со тешки телесни повреди на работното место.

ИЗВОР

Views: 110

Posted in Несреќи при работа.