Ранет полицаец во Велес

Четириесет и шестгодишен полицаец е тешко повреден откако во него пукало непознато лице. Инцидентот се случил утрово пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, кога полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири лица.

Едно од нив на полицискиот службеник Е.М.(46) му го одзело службениот пиштол и пукало кон него. Е.М. бил префрлен во здравствена установа во Скопје за укажување на лекарска помош.

Тројца од напаѓачите се приведени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 129

Posted in Несреќи при работа.