Загина работник во рудник

На 19.02.2020 во 11.15 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во рудник во Прилеп, Д.З.(67) од Прилеп, кој управувал товарно возило „сканија 113“, со велешки регистарски ознаки, при извршување работни задачи во рудникот паднал од камионот. Тој бил пренесен во Општата болница Прилеп каде од лекар била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ИЗВОР

Views: 107

Posted in Несреќи при работа.