Тешко повреден вработен во градежна фирма од Скопје

На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје, кој според пријавеното се повредил околу 13.00 часот додека извршувал работни задачи на објект во градба на ул.„Радишанска“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот бил известен и трудов инспектор.
ИЗВОР 

Views: 108

Posted in Несреќи при работа.