Повреден работник кој работел на патот Ранковце – Крива Паланка

Градежен работник кој работел на патниот правец Ранковце – Крива Паланка вчера бил повреден на работното место.

– На 10.04.2020 околу 09.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека при изведување на градежни работи на експресен пат с.Ранковце – Крива Паланка, во атар на с.Длабочица, се повредил работникот О.С.(40) од Крива Паланка, информираат од Министерството за внатрешни работи.

ЛИНК

Views: 151

Posted in Несреќи при работа.