Повреден рудар од Крива Паланка

На 10.04.2020 околу 05.00 часот во СВР Кумaново било пријавено дека во рудник во близина на Крива Паланка, додека извршувал работни задачи, се повредил М.Ј.(50) од с.Узем, кривопаланечко.

Тој бил префрлен во Здравствен дом Крива Паланка за укажување на лекарска помош. За настанот е запознат Јавен обвинител и Трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 128

Posted in Несреќи при работа.