Млад скопјанец тешко повреден на работното место

Млад скопјанец тешко повреден на работното место.

Вчера околу 15 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во полиција било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено при работа.

По излегување на местото на настанот од полициски службеници е утврдено дека станува збор за М.Д.(34) од Скопје, вработен во фабрика во Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи

ЛИНК

Views: 191

Posted in Несреќи при работа.