Работник повреден во фабрика во Виница

Вчера, во Полициската станица Виница, од Итната медицинска помош Виница било пријавено дека околу 13.30 часот за укажување лекарска помош се јавил К. К. (62) од Виница, кој добил повреди при извршување работни задачи во фабрика во Виница. Увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Виница и инспектор за заштита при работа.

ЛИНК

Views: 63

Posted in Несреќи при работа.