Тешка несреќа во Делчево – додека работел паднал и се повредил

На 26.05.2020 во 09.10 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Делчево, В.П.(48) од с.Разловци, делчевско, вработен во ЈПКД-Брегалница во Делчево, додека извршувал работни задачи, паднал и се повредил.

Тој бил пренесен во Итна медицинска помош Делчево каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Делчево. За настанот бил запознаен инспектор за труд и социјални работи.

ЛИНК

Views: 67

Posted in Несреќи при работа.