Почина маж кој се преврте со трактор

Тракторист почина во несреќа во селото Дулица, на место наречено Цебовци.

„Додека Ќ. С. (47) од с. Дулица управувал трактор ‘фергусон’, се превртел со него и починал на местото на незгодата“, информираат од полицијата.

Извршен бил увид, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот му било дадено на семејството.

ЛИНК

Views: 71

Posted in Несреќи при работа.