Тешко повредена вработена во месарница во Скопје

На 22.06.2020 околу 10:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во месарница на улица Максут Садик во Скопје при извршување на редовни работни задачи со машина за мелење на месо поради невнимание се повредила вработената С.М.(47) од Скопје.

Од доктор во Градската општа болница„Св.Наум Охридски” и била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. За настанот е известен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 41

Posted in Несреќи при работа.