Teшко повреден текстилен работник во Прилеп

Работник е тешко повреден откако вчера околу 13.30 часот се повредил на работното место во фабрика за текстил на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп.

Триесет и петгодишниот Д.К. бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Полициски службеници од Полициската станица Прилеп излегле на местото на настанот.

ЛИНК

Views: 74

Posted in Несреќи при работа.