Несреќа во Кавадарци, маж нacтрада откако се прeврте со трактор

На 09.07.2020 во 05.00 часот било пријавено дека на влезот во Кавадарци, Г.Б.(69) од Кавадарци, управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел, при што починал на местото. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

ЛИНК

Views: 58

Posted in Несреќи при работа.