Кавадарчанка се здобила со повреда на работното место во фабрика

Вчера околу 09.00 часот во кавадаречката Полициска станица било пријавено дека Р.А.(26), додека извршувала работни задачи во фабрика во Кавадарци, се здобила со повреда на левата рака.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Бил извршен увид на местото на настанот.

ЛИНК

Views: 60

Posted in Несреќи при работа.