Кавадарчанец повреден донесен во болница

Маж со повреди биле донсен во болница во Кавадарци, информира МВР.

-Вчера во 08:00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница во Кавадарци со повреди бил донесен Н.Р.(62) од Кавадарци. Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи во фирма од Кавадарци на  место викано „Моклиште“. Увид извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци по овластување на Јавен обвинител. Известен бил и трудов инспектор- велат од полицијата.

ЛИНК

Views: 54

Posted in Несреќи при работа.