Повреден работник додека менувал електрични кабли

Вчера во 12 часот во СВР Тетово било пријавено дека И.Р (54) од село Равен во Гостивар, се здобил со повреди на работното место менувајќи електрични кабли во селото. Тој бил пренесен во гостиварската болница и му била укажана лекарска помош.

Увид извршила екипата од Одделението за внатрешни работи во Гостивар.

ЛИНК

Views: 73

Posted in Несреќи при работа.