Повреден работник во кавадаречка компанија

Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот било пријавено дека во болницата во Кавадарци бил донесен  Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија. Тој додека ја чистел машината на која работел се лизнал, по што добил телесни повреди.

Од СВР Велес денеска информираа дека за настанот е запознат  трудов инспектор и се преземаат  мерки за негово расветлување.

Views: 84

Posted in Несреќи при работа.