Млад работник загинал во зграда во изградба, паднал низ отворот за лифтот

Имено, во зграда каде се изведуваат градежни работи, 37-годишник од скопското село Сарај пропаднал во делот каде што се движи лифтот и починал на самото место.

На локацијата извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

ЛИНК

Views: 42

Posted in Несреќи при работа.