Повредени двајца градежни работници

Повредени двајца градежни работници

Притоа, кај М.Е. во болницата била констатирана тешка телесна повреда, додека кај Д.Г. телесна повреда. Увид на местото извршила увидна екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани.

ЛИНК

Visits: 49

Posted in Несреќи при работа.