Работник тешко повреден во ХЕЦ Маврово

Синоќа во 19.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен П.Т.(51) од Гостивар, кој се здобил со тешка телесна повреда додека бил на работно место во ХЕЦ Маврово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

ЛИНК

Visits: 58

Posted in Несреќи при работа.