Доцна синоќа тешко повреден работник во Скопје

Доцна синоќа тешко повреден работник во Скопје

(фото: архива Република)

Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје, Е.Г.(48) од Скопје пријавил дека околу 22.30 часот во фирма на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје, додека извршувал работни задачи, се превртела количка и паднала врз него.

По инцидентот тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охриски“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 65

Posted in Несреќи при работа.