Повреден работник од Свети Николе пренесен во Клиничка болница Штип

На 22.10.2020 во 13,00 часот било пријавено дека во Свети Николе А.Г.(43) од Свети Николе извршувајќи работни задачи, се здобил со повреди по што бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

ЛИНК

Views: 52

Posted in Несреќи при работа.