Скопјанец доживеал несреќа во фабриката во која работел, па починал

Скопјанец починал откако доживеал несреќа во фабриката во која работел.

– Вчера во 10:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, 53-годишниот С.С. од Скопје при пад се здобил со повреди и починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството – информира МВР.

ЛИНК

Visits: 53

Posted in Несреќи при работа.