Тешко повреден работник во Зелениково

Дваесет и шестгодишник И.Л. од селото Смесница вчера бил однесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ откако се здобил со тешки телесни повреди при работа во селото Зелениково.

На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициска станица Драчево.

Известен е и Трудов инспектор.

ЛИНК

Visits: 70

Posted in Несреќи при работа.