Загина тракторист кој бил прегазен од својот трактор

Седумдесет и двегодишен жител на Куманово загина при изведување земјоделски работи.

Тој бил прегазен од тракторот додека откачувал плугови од него и починал на местото на незгодата.

Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството, велат од МВР.

ИЗВОР

Visits: 59

Posted in Несреќи при работа.