Повреден работник во фирма во Кавадарци

Вчера во 10.05 часот од Општата болница Кавадарци било пријавено дека кај нив бил донесен П.С.(59) од с.Тремник, Неготинско, кој се здобил со повреди при изведување на работни задачи во фирма во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

извор: Makfax

Visits: 58

Posted in Несреќи при работа.