Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница

Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница.

„На 18.11.2020 во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал  градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски““ информираат од полиција.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје, известен е трудов инспектор.

ИЗВОР

Views: 72

Posted in Несреќи при работа.