Kавадарчанец починал од повреди при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци

На 01.12.2020 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, Д.И.(51) од Кавадарци се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница во Кавадарци, каде им подлегнал на повредите. Бил извршен увид на местото од страна на увидна екипа, Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено на семејството.
Тешко повреден кавадарчанец при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци | opserver.mk

Views: 49

Posted in Несреќи при работа.