Прилепчанец тешко повреден во рудник

На 24.12.2020 во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во рудник за мермер во атар на село Беловодица , прилепско Р.Ј. (48) од Прилеп  се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Тој е пренесен во Градска болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

ИЗВОР

Views: 66

Posted in Несреќи при работа.