Тинејџер тешко повреден на работа во магацин во Сарај

На 05.01.2021 во 15.20 часот во СВР Скопје, С.Т. пријавил дека неговиот син Р.Ќ.(18) од селоБојане, скопско, при извршување на работни задачи во магацин во с.Сарај се здобил со повреди и бил пренесен во Градската општа болница„8 Септември” каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 55

Posted in Несреќи при работа.