Велешанец тешко повреден додека работел во Скопје

На 27.01.2021 во 14:36 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен И.П.(67) од Велес, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во фирма на подрачјето на Кисела Вода.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ЛИНК

Views: 47

Posted in Несреќи при работа.