Работник повреден во Кавадарци

– Триесет и шестгодишно лице се повредило извршувајќи работни задачи во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Вчера во 15.30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека Ќ.Т.(36) извршувајќи работни задачи во фирма во Кавадарци се повредил. Лицето е пренесено во болницата во Кавадарци, појасни Додевски. Бил извршен увид на местото на настанот.
Опсервер: Работник повреден во Кавадарци  | opserver.mk

Views: 49

Posted in Несреќи при работа.