БИТОЛА ИНФОТешко повреден градежен работник во Битола

На 05.02.2021 во СВР Битола од доктор од Итна медицинска помош Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола бил пренесен повреден Д.К.(27) од Скопје, при што по сведочење на З.К.(34), Д.К. паднал од скеле додека извршувал работни задачи на објект во фаза на изградба во Битола. Во Клиничка болница Битола од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. За настанот е известен јавен обвинител и трудов инспектор. Извршен е увид.

ЛИНК

Views: 60

Posted in Несреќи при работа.