Работник повреден во Виница

На 16.02.2021 во 15:10 часот во Полициската станица Виница, од Итната медицинска помош Виница било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.М.(48) од с.Ракитец, радовишко.

Според пријавеното, околу 14:30 часот тој се повредил при извршување градежни работи на објект во атар на Виница.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Виница и инспектор за заштита при работа.

ИЗВОР

Views: 51

Posted in Несреќи при работа.