Млад работник од Скопје е тешко повреден на работното место.

Како што соопшти МВР, во четвртокот во 18.00 часот во Полициската станица Гази Баба, од Градска општа болница „Св. Наум Охридски” било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен А.Б.(32) од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил додека бил на работното место во маркет на улица „15 Корпус” во Скопје.

ИЗВОР

Views: 42

Posted in Несреќи при работа.