Пожар во затворската кујна во „Идризово“, повреден еден вработен

Вчера рано наутро околу 4.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека избувнал пожар во затворската кујна во „Идризово“.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а во пожарот со повреди се здобил Ј.Б., вработен во затворот.

ИЗВОР

Visits: 43

Posted in Несреќи при работа.