Неготинец загинал откако со трактор излетал од патот

Седумдесет и петгодишен жител на Неготино загина откако вчера со трактор излетал од патот Неготино – с. Курија.

Според информациите од МВР, Т.Е. управувајќи трактор изгубил контрола, излетал од коловозот и од здобиените повреди починал на местото на незгодата. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на ОВР Неготино.

ИЗВОР

Views: 42

Posted in Несреќи при работа.