НЕСРЕЌА ВО ВЕЛЕШКА ФАБРИКА: Тешко повреден работник

Шеесетгодишен велешанец се здобил со тешки телесни повреди во фабрика во Велес, додека извршувал работни задачи. Повредите кај  З.Н. (60)  биле констатирани во болницата во Велес.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, случајот бил пријавен вчера околу 15 часот во СВР Велес, а работникот се здобил со повредите кога паднало скеле.

Се работи на расчистување на случајот, рече Додевски. 

ЛИНК

Views: 33

Posted in Несреќи при работа.