Млад работник е повреден во фабрика во Кавадарци

Во полициската станица во Кавадарци синоќа во 20:15 часот е пријавено дека во кавадаречката болница бил донесен Г.П.(31), кој се повредил при извршување работни задачи во фабрика во Кавадарци. За ова, попладнево информираше портпарол на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Бил извршен увид на местото на настанот.

Views: 48

Posted in Несреќи при работа.