Повреден работник во рудник кај село Бразда

Вчера во 9.30 часот во СВР Скопје, Д.Ц.(44) од Чучер Сандево, скопско, пријавил дека неговиот син Ѓ.Ц.(20) од Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во приватна фирма со градежна машина во рудник во село Бразда, се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

ЛИНК

Views: 94

Posted in Несреќи при работа.