Тешко повреден работник во Гази Баба – итно пренесен во болница

На 19.04.2021 во 11.28 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Н.Т.(58) од Скопје, со тешки телесни повреди, со кои се здобил при работа во фирма на подрачјето на Гази Баба.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

ЛИНК

Views: 44

Posted in Несреќи при работа.