Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

На 04.05.2021 во 09:30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во гостиварска Горна Бањица, извршувајќи работни задачи, Д.М.(52) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 26

Posted in Несреќи при работа.