Работник се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи

Работник се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи

На 08.05.2021 во 14.04 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.А.(47) од с.Марино, скопско, кој како вработен во фирма се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи на подрачјето на Бит Пазар.

Од полициски службеници од СВР Скопје било излезено на местото на настанот.

ЛИНК

Views: 24

Posted in Несреќи при работа.